Načítání...
KONTAKT ÚVOD
malá činka

NASLEDUJÚCE SÚŤAŽE

Olympia Weekend 2022

Las Vegas, USA


18.12.2022 0:00:00

admin@cvic.sk

malá činka

NAJČÍTANEJŠIE

Telesné typy - Ektomorf , endomorf , mezomorf
Prečítané: 70312×
 
Dnes si napíšeme niečo o základných telesných typoch človeka. Určite ste o ni...

Diéta „Rysovačka“!
Prečítané: 67879×
 
V tomto článku si napíšeme pár slov o diéte, čo nie je nič iné ako cielené zb...

Objemovka ! Jedálniček + Tréning
Prečítané: 65955×
 
Ak si myslíte že by som mal o takomto čase hovoriť skôr o rysovačke alebo o m...

Príprava Marka Wahlberga pre film Pain&Gain
Prečítané: 62405×
 
Určite ste film Pain & Gain už videli. Niektorý aj viackrát. Príbeh nebudem k...

Facebook logo Google+ logo twitter logo
 
 
 

ČLÁNKY

Úvod > Výživa > Nepodceňujte vitamíny

Nepodceňujte vitamíny

Dnešný svet je prevažne o reklamách, vidíme ich v telke, na autobusovej zástavke. Kdekoľvek. Vidíme vyšportované postavy ktoré nám ponúkajú sprchové gély, trendové oblečenie a veci ktoré inak k životu nepotrebujeme. V minulosti to tak však nebolo. Ale ako ide doba tak vidíme veľa reklám v ktorých sú herci svalnatý alebo ženy sú chudé. Pre mnohých je to motivácia "vyzerať ako z reklamy" no nájdu sa taký športovo založený ľudia ktorý cvičia pre zdravie. Iný pre šport aby sa zdokonalili v tom čo robia. Preto cvičenie neni len pre tých ktorý chcú mať veľké svaly a zdvíhať čo najviac.

Ako sa hovorí V zdravom tele zdraví duch niekedy zabúdame na to že sa musíme starať aj o vnútro. Keď tvrdo cvičíme, vyčerpávame sa tak musíme aj telu niečo vrátiť. Či už formou kvalitných bielkovín, sacharidov a tukov. Nezabúdajte však na to že telo potrebuje aj vitamíny. Na to slúžia rôzne vitamínové komplexy. 

Samozrejme odporúčame ich kúpiť na internete kde sa dajú nájsť mnohonásobne lacnejšie ako v našich lekárňach.

Vitamín C je veľmi dôležitý, telo si ho nedokáže vytvoriť samo (niektoré zvieratá a rastliny áno). Odporúčané dávkovanie pre športovcov 1-2 gramy denne (pri prichádzajúcej chorobte alebo v chorobe viac). Nachádza sa v citrónoch, ananási, jahodách, kiwi, pomaranči ...

Ďalšie podstatné vitamíny sú : Zinok - zlepšuje imunitu, je nevyhnutný pre syntézu proteinov, zlepšuje pamäť, zlepšuje hojenie rán. Odporúčané dávkovanie 40mg denne.

Kalcium - udržuje zdravé kosti a zuby, podporuje činnosť srdca, zmierňuje poruchy trávenia. Nachádza sa v citrónoch, tekvici, keli, hrášku, brokolici, syroch, rybách, vaječných žĺtkoch a sóji.

Horčík - Nedostatok spôsobuje bolesť svalov (kŕče), spôsobuje výmenu medzi nervovými bunkami, je súčasťou metabolických procesov. Výskytuje sa v avokáde, banáne, pomaranči, kiwi, (vo) fazuli, hrachu, paradajkách ...

Iné vitamínové doplnky výživy - Kĺbové výživy. 

Keď zaťažujete vaše svaly aj tie potrebujú svoju výživu. K tomu nám veľmi pomôžu kĺbové výživy. Odporúčam Animal Flex od Universal Nutrition.Je lepšie si priplatiť - nech to stojí za to ;)

Vitamíny dopomáhajú pri tom aby ste sa nezranili.

 
 
 


KOMENTÁRE


© 2014 CVIC.SK | ÚVOD | KONTAKT | admin