Načítání...
KONTAKT PODPORUJEME REKLAMA ÚVOD
malá činka

NASLEDUJÚCE SÚŤAŽE

Arnold Classic Brazil
22.4.2018 0:00:00

São Paulo, Brazília

reklama@cvic.sk

malá činka

NAJČÍTANEJŠIE

Telesné typy - Ektomorf , endomorf , mezomorf
Prečítané: 61301×
 
Dnes si napíšeme niečo o základných telesných typoch človeka. Určite ste o ni...

Diéta „Rysovačka“!
Prečítané: 58132×
 
V tomto článku si napíšeme pár slov o diéte, čo nie je nič iné ako cielené zb...

Príprava Marka Wahlberga pre film Pain&Gain
Prečítané: 56701×
 
Určite ste film Pain & Gain už videli. Niektorý aj viackrát. Príbeh nebudem k...

Objemovka ! Jedálniček + Tréning
Prečítané: 53423×
 
Ak si myslíte že by som mal o takomto čase hovoriť skôr o rysovačke alebo o m...

Facebook logo Google+ logo twitter logo
 
 
 

ČLÁNKY

Úvod > Trening > Tréningové pomôcky

Tréningové pomôcky

V tomto článku si napíšeme pár slov k tréningovým pomôckam, ktoré nám pri správnom používaní môžu pomôcť zlepšiť športový výkon.

Trhačky - Omotávacie trhačky sú určené pre zosilnenie úchopu, najmä pri cvikoch ako mŕtvy ťah, pri príťahových cvikoch, výborným pomocníkom sú aj pri precvičovaní brušných svalov vo vise na hrazde. Veľa ľudí a kulturistov ich používa aj pri zhyboch. Ak uvažujete nad kúpou trhačiek, určite sa vám táto investícia oplatí a váš tréning chrbta naberie iný rozmer. Cena trhačiek sa pohybuje okolo 8€.

Háky -  Rovnako ako aj trhačky aj háky sú určené na zosilnenie úchopu pri tréningu chrbta. Ich cena je o niečo vyššia ako cena trhačiek ale určite vydržia viac. Cena sa pohybuje okolo 15€.

Opasok – Je jedna z najpoužívanejších pomôcok, využíva sa najmä pri cvikoch kde zaťažujeme spodný chrbát ako drep, mŕtvy ťah, príťahy v predklone a pod. Používa sa najmä pri vyšších záťažiach, pri rozcvičovacích sériách potrebný nie je.

Pri ťažkých cvikoch napríklad pri drepe dochádza k zvyšovaniu vnútrobrušného tlaku smerom von. Chrbát sa má pod veľkou námahou tendenciu viac prehýbať. Práve tu nám poslúži opasok, trup sa oň doslova oprie a chrbát nám spevní. Výsledkom je pevnejší pás a zvládnutý cvik. Opasok by sa ale po skončení cviku mal dať dole alebo aspoň uvoľniť nie je vhodné mať zapnutý opasok po celý tréning. Opasok predstavuje pre trup doslova umelú oporu, ktorá uľahčuje prácu svalov trupu. Ak sa používa prehnane počas celého tréningu, svaly začnú slabnúť. Netreba zabudnúť nato, že opasok znižuje riziko poranenia, no chrbát na 100% nikdy neochráni. Kvalitný powerlifterský opasok stojí okolo 30€.

Rukavice – Rukavice sú určite najpoužívanejšia tréningová pomôcka. Ja ich pri tréningu nepoužívam vôbec, ale je to každého vec. Určite by som ale odporúčal rukavice s omotávkou na zápästie ktoré lepšie fixujú zápästie. Cena rukavíc s omotávkou sa pohybuje okolo 15€.

Bandáže – Bandáže slúžia najmä na zlepšenie stability kolien prípadne zápästí pri väčších váhach. Používajú ich najmä skúsený cvičenci ktorí už majú čo to odcvičené. Bandáže by sa mali používať iba pri cviku a po ňom odmotať. Cena bandáži na kolená 15€ a cena bandáží na zápästia sa pohybuje okolo 8€.

 

 

Anketa

Ktorá je podľa teba najlepšia pomôcka ?
Trhačky
 
39×
Háky
 
Opasok
 
24×
Rukavice
 
Bandáže
 
Žiadna z uvedených
 
Žiadna
 
 
 
 


KOMENTÁRE


© 2014 CVIC.SK | ÚVOD | REKLAMA | PODPORUJEME | KONTAKT | webdesign | admin