Načítání...
KONTAKT ÚVOD
malá činka

NASLEDUJÚCE SÚŤAŽE

Olympia Weekend 2022

Las Vegas, USA


18.12.2022 0:00:00

admin@cvic.sk

malá činka

NAJČÍTANEJŠIE

Telesné typy - Ektomorf , endomorf , mezomorf
Prečítané: 70718×
 
Dnes si napíšeme niečo o základných telesných typoch človeka. Určite ste o ni...

Diéta „Rysovačka“!
Prečítané: 68157×
 
V tomto článku si napíšeme pár slov o diéte, čo nie je nič iné ako cielené zb...

Objemovka ! Jedálniček + Tréning
Prečítané: 66488×
 
Ak si myslíte že by som mal o takomto čase hovoriť skôr o rysovačke alebo o m...

Príprava Marka Wahlberga pre film Pain&Gain
Prečítané: 62670×
 
Určite ste film Pain & Gain už videli. Niektorý aj viackrát. Príbeh nebudem k...

Facebook logo Google+ logo twitter logo
 
 
 

ČLÁNKY

Úvod > Blogy > Juraj Remiš - Rozhovor pre Cvič.sk

Juraj Remiš - Rozhovor pre Cvič.sk

Rýchle info

Výška : 173 cm 
Váha : 74 súťažná, 80kg aktuálna

Prinášame vám rozhovor v ktorom by sa chcel vyjadriť k jeho poslednej súťaži, o tom ako išla príprava, čo mohol zlepšiť a čo si myslí o Men's Physique na Slovensku.

Ako sa ti páčila akcia ? Organizácia a zastúpenie súperov ?

Ahoj, v prvom rade ďakujem za možnosť vyjadriť sa týmto spôsobom ku samotnej súťaži, príprave na ňu a všetkému s tým spojené. 
 
Samotná súťaž, ktorá začala v piatok prezentáciou súperov (čo bola pre mňa prvá nová vec, nakoľko vždy bola prezentácia v deň súťaže), ktorá prebehla bezproblémovo podľa predstáv, ako sa povie odsýpalo to rad radom.
 
Zaregistroval som sa cca do 20 minút, žiadne extrémne čakanie, zdržiavanie, dostal som súťažné číslo a môhli sme sa vrátiť naspať na hotel, nakoľko prebiehali MS v hokeji tak som mal o "program" na večer postarané popri cukrovaní.
 
 
Na prezentácií som videl veľké množstvo pretekárov, veľmi kvalitne pripravených, niektorý menší iný zas by som povedal súťažný kulturisti. Každý sa snažil kategóriu PHYSIQUE "trafiť" po svojom.. Niekto extrémne vysekaný, iný zas menej, ďalší s masívnymi objemami no proste ako na prvých MSR v novej kategórií.
 
Ale nejak ma neodradilo to, že tam boli chlapi asi 6x vačší odomňa, nakoľko nešlo o objemy...
 
Súťažný deň (sobota) prebiehal tak ako registrácia v piatok... Rýchlo. To sa mi páčilo, dá sa povedať, že v tom bol poriadok aj napriek tomu, že niekto nevedel kedy sa presne dostane na pódium. Ale nejak som to nevnímal, už len preto, že som mal odsúťažéné niečo v naturálnej kulturistike a zhruba som si vedel vypočítať kedy pôjde naša kategória.
 
Pred samotným nástupom na pódium už som nemyslel na nič len si užiť tú chvíľu, ktorá toľko "stála". Nemyslím finančne samozrejme (ale aj) :-))))
 
Tak sme tam stáli všetci 16 pretekári, spravili sme povinné pózy, zaradili sme sa naspať na miesta a čakali na prvé vyvolávanie. Nemyslel som, že ma to minie, dosť som si veril. Prišli čísla, nebol som medzi nimi, prvá rana pre mňa. Tak som sa utešoval tým, že aspoň teda druhé a minimálna šanca postúpiť do 6 členného finále, keďže v prvom calloute boli 5 pretekári.
 
Prišlo druhé vyvolávanie v ktorom som opäť nefiguroval. Neviete si predstaviť ten pocit, ktorým som v tej chvíli prežíval. Nikdy predtým sa mi nestalo, že by som ostal na pódiu do posledného vyvolávania, čo definitívne znamená, že na dobré umiestnenie a finále môžem zabudnúť. Miešali sa vo mne otázky, čo je zlé, čo som pokazil, kde je chyba no strach a hrôza. Ale cez to všetko som sa snažil to zakryť a zapózovať tie povinné 4 pózy čo najlepšie...
 
 
Keď sme odchádzali z pódia mal som v hlave snáď milión myšlienok a zmiešaných pocitov. Z toho ako som si veril pred štartom som zrazu cítil hnev na samého seba, lebo som vedel, že na to mám. Počas prípravy sa ma pýtalo XY ľudí prečo idem do mens physique, či si myslím, že je to to pravé pre mňa. Odpoveď po celej súťaži a z odstupom času znie ÁNO je. Tým, že som "zhorel" na prvej súťaži v novej kategórií ma nemôže predsa odradiť nič od toho, aby som sám sebe dokázal, že som lepší a mám na to dosiahnúť to, čo dosiahnúť chcem!
 
Táto súťaž bola pre mňa impulz do budúcna, veľká skúsenosť a motivácia. Veď len slabý sa vzdávajú po porážke a hľadajú vinu v iných. Viem kde musím zapracovať do ďalšej súťaže, zlepšiť pózing zapracovať na prejave aby to pôsobilo viac uvolnene, len tak zľahka :-))
 
Ostali sme pozrieť aj na finále ale musel som odísť lebo som sa nevedel v tej chvíli prekusnúť cez to, že tam niesom. Tak som výsledky videl, až ďalší deň na webe. Ale všetká úcta ku pretekárom, každý kto sa tam dostal tak určite zaslúžene.
 

Aký typ diéty si šiel v príprave ? Koľko a aké kardio ? Ako vyzerali tvoje dni ?

Prípravu som začal klasicky celkom zaprasený, odhadujem v tom čase okolo 18 % BF.

Takže trvala cez 3 mesiace, pričom som najprv začal úpravou stravy, vyradením všetkých nezdravých vecí, ktoré sa nezlúčujú nutrične s potravinami potrebnými na dosiahnutie dostatočného vyrysovania.

Sacharidov bolo zo začiatku dosť, postupne som začal uberať, naradil som ich tukmi.

Pokiaľ bol deň, kedy som šiel už nadoraz a bolo cítiť vyčerpanie, zaradil som deň z vyšším príjmom sacharidov (nie cheat day) ten som mal počas prípravy raz, zhruba 6 - 7 týždňov pred pretekmi.

Posledný mesiac som šiel vlny a ku záveru už nízke sacharidy, tukov tiež nebolo na rozdávanie a bielkovín, ktoré som prijímal iba z vajec, rýb a chudého masa bolo tak akurát..

Kardio som robieval ráno na lačno buď vo fitku alebo von v prírode.

Nedaleko môjho domu sa nachádza lesopark situovaný v kopci, čo sa dalo využiť na ranný tréning. Po silovom tréningu som dával tiež 20 - 30 minút kardia na strojoch v gyme.

Dni vyzerali asi tak, že ráno budíček o 6.00, káva, suplementy kardio, sprcha, raňajky, príprava jedla, robota, druhý tréning, spánok. Miestami bola skutočne vyčerpávajúca, ale mám robotu ktorá ma naozaj baví, tak čo viac si priať :)

Ako hodnotíš rozhodnutie rozhodcov ktorý ťa neposlali do finále ?

Hodnotím ho s absolútnym rešpektom. Oni sú tí, ktorí to vidia a musia sa rozhodnúť koho tam pošlú a koho nie. Byť v úlôohe rozhodcu takejto MEGA subjektívnej kategórie nieje jednoduché, hlavne keď každý pretekár v niečom vyniká. Vybrať 6 najlepších nieje naozaj jednoduché.

Takže rozhodnutie rešpektujem aj keď sklamanie neskrývam. 

Plánuješ niečo zmeniť do budúcna ?

Kategóriu, ako by podaktorí asi chceli určite  NIE :-) Možno vyskúšam nové veci, metódy, techniky  v príprave, čo sa týka stravovania, tréningov.

Podotknutie : Od poslednej súťaže na jeseň v r 2013 sa mi podarilo nalepiť 5 kg svalovej hmoty (súťažná jesen 2013 - 69kg, súťažná jar 2015 74kg) takže, aký - taký progres behom roka a pól bol pozorovateľný, z čoho mám samozrejme radosť.

Chcel by si niekomu špeciálne poďakovať, pomáhal ti niekto v príprave ?

Samozrejme, v prvom rade patrí moje poďakovanie mojej rodine konkrétne rodičom, nakoľko sú to najdôležitejšie osoby v mojom živote.

Pred samotnou prípravou sme mali doma debatu ohľadom toho ako by som si predstavoval jej priebeh. Nakoľko som v tom čase ešte býval na vysokoškolskom internáte, vedel som už zo skúsenosti, že pripravovať si jedlo na dvojplatničkách, ktoré by ledva zohriali vodu na 50 stupňov nieje jednoduché, ďalej som v tom čase býval na hosťovskej izbe s ďalšími 4 chalanmi čo tiež nebola sranda.

Hlavne večer keď začali chrápať jeden cez druhého som často nevedel zaspať, týmto Vás pozdravujem chalani, nič v zlom veď vy viete, boli sme dobrá partia :-)

Takže som sa začal ohliadať po nejakom podnájme v BA, čo sa mi podarilo. Čo som ďalej chcel napísať, nakopilo sa mi dosť roboty v Hamilton fitness clube, kde pôsobím ako tréner, za čo som naozaj rád a bolo predomnou naozaj ťažké rozhodnutie.

Pretože stíhať robotu, 2 fázové tréningy, školu a všetky veci spojené s prípravou na súťaž a na INTERNÁTE mi prišlo už moc.

Tak sa dostávam k tomu čo som začal písať na začiatku a doma som dal návrh že si nájdem bývanie a preruším štúdium (v 4. ročníku magisterského štúdia FTVŠ) do septembra aby som sa dokázal pripraviť na MSR.

Určite neboli z toho nadšený ale plne ma v mojom sne podporili za čo im chcem naozaj poďakovať a dúfam, že som ich nejak nesklamal tým ako súťaž dopadla. Každopádne najvačšia vďaka patrí im!

Takisto po finančnej stránke, psychickej, v kuchyni, jednoducho hocikde stoja vždy pri mne a nesmierne si to všetko vážim, aj keď to niekedy nedávam patrične najavo. Verte mi nemajú to tiež so mnou jednoduché, keď mi finišuje píprava a vyskočím na nich, s odstupom času ma to potom mrzí, ale to sú tie nervy a oni to už poznajú, takže ešte raz ďakujem moji :-)

Poďakovanie patrí tiež môjmu sponzorovi  s výživovými doplnkami firme KOMPAVA, ktorá do mňa vkladá dôveru počas celeho roka a zásobuje ma tými najkvalitnejšími suplementami. Takisto verím, že ich moje umiestnenie príliš nesklamalo a dúfam, že z následujucej súťaže prinesiem cennejšie umiestnenie...ďakujem!

No a v neposlednom rade najlepším kolegovcom z Hamilton fitness clubu, ktorí mi išli v ústrety hlavne v závere prípravy a tolerovali moje rybacie misky a neskôr aj moje oblečenie, ktoré bolo značne cítiť z denno dennej prípravy rýb, kto si to zažil vie o čom hovorím :-)

Poďakovanie tiež všetkým kamarátom, ľudom, ktorý mi držali palce, podporovali ma či už osobne alebo prostredníctvom sociálnych sietí a na mojej FB stránke Juraj Remiš personal trainer, vážim si to a ďakujem, dúfam, že ma budete podporovať aj naďalej. A tým ktorý robia presný opak ďakujem tiež, lebo neprajné slová ma posúvajú ešte ďalej :-)

Ešte by som rád poďakoval za full servis Radkovi Kočvarovi v deň súťaže :)

Díky CVIČ.SK za možnosť vyjadriť pocity zo súťaže!

Fotky : https://www.facebook.com/PincPhotoworks

Nahoru

 
 
 


KOMENTÁRE


© 2014 CVIC.SK | ÚVOD | KONTAKT | admin