Načítání...
KONTAKT ÚVOD
malá činka

NASLEDUJÚCE SÚŤAŽE

Olympia Weekend 2019

Las Vegas, USA


15.9.2019 10:00:00
Arnold Classic Europe

Barcelona, Španielsko


22.9.2019 0:00:00
Diamond Cup Prague

Praha, Česká republika


23.11.2019 23:59:00

admin@cvic.sk

malá činka

NAJČÍTANEJŠIE

Telesné typy - Ektomorf , endomorf , mezomorf
Prečítané: 66082×
 
Dnes si napíšeme niečo o základných telesných typoch človeka. Určite ste o ni...

Diéta „Rysovačka“!
Prečítané: 62954×
 
V tomto článku si napíšeme pár slov o diéte, čo nie je nič iné ako cielené zb...

Príprava Marka Wahlberga pre film Pain&Gain
Prečítané: 59222×
 
Určite ste film Pain & Gain už videli. Niektorý aj viackrát. Príbeh nebudem k...

Objemovka ! Jedálniček + Tréning
Prečítané: 59050×
 
Ak si myslíte že by som mal o takomto čase hovoriť skôr o rysovačke alebo o m...

Facebook logo Google+ logo twitter logo
 
 
 

ČLÁNKY

Úvod > Blogy > Vyrobené na Slovensku : Marek Matuský

Vyrobené na Slovensku : Marek Matuský

V krátkosti :

Vek : 20
Výška : 178
Váha : 82kg
Mesto : Bratislava
 

Kedy si navštívil/a posilňovnu ? 

Posilňovňu som prvýkrát navštívil, keď som mal 15 rokov, no pravidelne som ju začal navštevovať až v 16 rokoch.

Čo si robil/a predtým ako si začal/a s cvičením?

Odmalička som hrával futbal, 11 rokov som sa mu aktívne venoval s tým, že 1 a pól roka z toho som stíhal aj pravidelne chodiť cvičiť do posilňovne, aj na futbalové tréningy.

Prečo si začal/a cvičiť ?

Necítil som sa dobre vo vlastnom tele. Ako futbalista som bol veľmi chudý, smiali sa mi, že som strašne tenký, v podstate ma nikto nebral vážne, nebol som ničím výnimočný a to som chcel zmeniť. Na začiatku som chcel iba nabrať nejaké svaly, aby ma v zime neodfúklo, aby sa to páčilo babám, no pohltilo ma to tak, až sa to stalo mojím životným štýlom a závislosťou.

Čo ťa fascinuje na cvičení ? 

Na cvičení ma najviac fascinuje tvrdá drina. Lebo na každej postave vidno, kto koľko do toho dal, ako tvrdo na sebe pracuje.
 

Ako trénuješ ? 

Trénujem 4-krát do týždňa, do tréningov sa vždy snažím dávať všetko a každý jeden tréning si naplno užijem. Preferujem cviky s voľnou váhou a vlastnou váhou, málokedy cvičím na strojoch. Cvičím viac-menej silovo po celý rok, či mám objemovku alebo diétu, samozrejme, tréningy v objemovej fáze a rysovacej fáze nie sú totožné, ale váhy v diéte neznižujem. Moje tréningy majú takisto väčšinou dosť vysokú intenzitu, ale primeranú tomu, aby to nemalo opačný účinok, aký chcem. Na konci tréningu zaraďujem cca 10 minútové kardio väčšinou na bežiacom páse. Snažím sa netrénovať podľa nejakých konkrétnych plánov a čísiel, väčšinou cvičím podľa pocitu a to sa mi aj najlepšie osvedčilo.

Ako sa stravuješ ? 

Stravujem sa zdravo po celý rok. Základ mojej stravy tvorí mäso, ryža, zelenina, vajíčka. V rysovacej fáze, kedy regulujem príjem sacharidov to je hlavne kuracie mäso, ryba a zelenina. V objemovej fáze sa vyhýbam nezdravým jedlám, no keď je veľká chuť, nejaká čokoládka za obeť padne :-P. V objemovej fáze je to teda pestrejšie, celodenná strava väčšinou pozostáva z mäsa, ryže, zeleniny, ovsených vločiek, cottage cheese, tvarohu, ovocia atď.

Akú máš regeneráciu ? 

Trénujem najviac 2 dni po sebe a potom vždy jeden deň pauza, okrem toho používam aminokyseliny na podporu regenerácie, dávam si pozor, aby partia, ktorú mám v pláne cvičiť, bola vždy dostatočne zregenerovaná.

Aké doplnky stravy používaš ? 

Protein, kreatin, bcaa, glutamin a niekedy predtréningový stimulant.

Aké sú tvoje rady v oblasti cvičenia/doplnkov a tréningov pre začiatočníkov ? 

Myslím, že z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že na začiatku je najdôležitejšia trpezlivosť a pevná vôla. Veľa chalanov čo so mnou cvičilo, ale aj čo vidím na sociálnych sieťach a vo fitkách to po pár dňoch, prinajlepšom týždňoch vzdá, lebo nevidia enormné výsledky.
 
Ja som bol spočiatku tiež veľakrát sklamaný a mal som pochybnosti, či pokračovať, alebo nie. Keďže som cvičieval poväčšinou úplne sám, ťažko sa hľadala motivácia pokračovať, no nejak som sa vždy buchol po hlave a povedal si, že musím byť trpezlivý.
 
Čo sa týka tréningov, určite si treba nájsť na začiatku niekoho na pomoc, najlepšie nejakého trénera, prinajhoršom nejakého kamaráta, ktorý cvičí už dlhšiu dobu, aby naučil správnu techniku a ukázal nejaké tréningy.
 
Opäť z vlastnej skúsenosti musím povedať, že je to tak lepšie, ja som začal sám, predceňoval som sa a teraz krútim hlavou nad tým, aké hlúposti som robil a ako som si mohol ublížiť. Z doplnkov výživy by som na začiatok určite odporučil protein, poprípade k tomu nejaký kreatin, nič extra, hlavne, nech to nenahrádza stravu ako u poniektorých, ktorí si nakúpia kopu doplnkov a pritom ich strava je na smiech.

Aké sú tvoje záľuby okrem cvičenia ?

Cestovanie, snowboard, lyže, plávanie, kreslenie a hlavne jedenie.
 

Čo máš v pláne do budúcnosti ?

Súťažiť určite budem. Tento rok a aj rok 2016 budem určite na pódiách, kým som ešte v junioroch. Potom si dám asi menšiu pauzu od súťaženia, nech naberiem nejakú svalovú hmotu, kým sa odvážim postaviť medzi mužov.

Kto ti najviac pomáha ?

Momentálne mi najviac pomáha môj dobrý kamarát, ktorý súťaží v rovnakej asociácii - Vladimír Pečeňa. Je mi veľkou oporou a tiež motiváciou a za to mu ďakujem :-)

Kde cvičíš ? 

Cvičím v Bratislave, konkrétne v Dúbravke vo Fitnesscentre Harmincova
 
 

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa šťastia v budúcnosti :)

Zdroj fotiek : Archív M.M.

Nahoru

 
 
 


KOMENTÁRE


© 2014 CVIC.SK | ÚVOD | KONTAKT | admin