Načítání...
KONTAKT ÚVOD
malá činka

NASLEDUJÚCE SÚŤAŽE

Olympia Weekend 2022

Las Vegas, USA


18.12.2022 0:00:00

admin@cvic.sk

malá činka

NAJČÍTANEJŠIE

Telesné typy - Ektomorf , endomorf , mezomorf
Prečítané: 71266×
 
Dnes si napíšeme niečo o základných telesných typoch človeka. Určite ste o ni...

Diéta „Rysovačka“!
Prečítané: 68674×
 
V tomto článku si napíšeme pár slov o diéte, čo nie je nič iné ako cielené zb...

Objemovka ! Jedálniček + Tréning
Prečítané: 67077×
 
Ak si myslíte že by som mal o takomto čase hovoriť skôr o rysovačke alebo o m...

Príprava Marka Wahlberga pre film Pain&Gain
Prečítané: 63130×
 
Určite ste film Pain & Gain už videli. Niektorý aj viackrát. Príbeh nebudem k...

Facebook logo Google+ logo twitter logo
 
 
 

ČLÁNKY

Úvod > Domáce > Denis Longa príprava na sezónu 2017

Denis Longa príprava na sezónu 2017

Pozrite sa na prípravu 23 ročného borca Denisa Longu. Článok bude aktualizovaný.

Denis Longa - Meno o ktorom ste si mohli už na našom webe prečítať (Vyrobené na Slovensku - DL), sa opäť vracia s novým článkom v ktorom budeme mapovať jeho prípravu na sezónu v roku 2017.

Pokiaľ máte na Denisa otázky kľudne napíšte dole do Facebook komentov. 

Časť 1.

 

Časť 2.

Ďalšie časti v príprave. 

 

 

1. Ako vyzerá tvoja súčasná príprava a aké sú rozdiely oproti predchádzajúcim?

Mám za sebou 3 súťažné sezóny.

Čo sa týka stravy, v každej z nich som išiel celé 3-4 mesiace sacharidové vlny. S tým rozdielom, že som v každom roku „vlnil“ trocha inak.

Ak si dobre pamätám, v prvom roku to boli klasické vlny spôsobom „pyramída hore“, čiže príklad - (50g,100g,200g,300g,400g,500g,600g sacharidov). V ďalšom roku som išiel spôsobom takým, že v deň tréningu som mal 50g sachrov a v netréningový deň som mal do 600g.

No a v mojom poslednom súťažnom roku (2015) som to išiel tak, že som 3 dni držal sachre na 500-600g a 4-tý deň som išiel na 50 gramoch. Každý z tých spôsobov mi niečo dal, no v tohtoročnej príprave (2017) som na vlny úplne „zabudol“ a skúšam zasa troška inú metódu, ku ktorej som sa za posledných 14 mesiacov (čo som ťahal objem) dostal.

Prvý mesiac diéty vyzeral tak, že som išiel svoju „objemovú stravu“ čo sa množstva sacharidov týka a bolo to medzi 600-700g s tým, že som do tréningu pridal viac kardia (zvýšil výdaj kalórií).

Za prvý mesiac som dal dole 2-3kg a prepočítaval som zasa celý jedálničok na 500-600g sachrov. Takto to vlastne robím už 4-tý mesiac a dostal som sa na nejakých 300-400g za deň. Dokopy som dal dole už 8-9kg (za prvé 3 mesiace). V čom som postrehol rozdiel oproti vlnám je to, že to zvládam oveľa lepšie.

Vlny sú sami o sebe dosť náročné, tak majú aj fungovať, aby tam boli „šoky“ pre telo, no je to náročné aj po stránke psychiky (bolí hlava, ste nervózny atď.).

Na druhú stranu schudnete citeľne viac (ja som zaznamenal 10-12kg za prvé 3 mesiace), budete viac vysekanejší, no zároveň som stratil objemy, stratil som pekné guľaté tvary a moja vlastná postava sa mi nepáčila. Určite som stratil aj kvalitnú hmotu a to ma mrzelo najviac, bolo to jednoducho moc rýchle smerom dole. Teraz to je pekne naplnené, guľaté, naprúžkované a vlastne také, aké som to aj chcel keď som si vravel, že v tejto sezóne vlny vyradím.

Je to na rozhodnutí každého z vás, treba si skúsiť a potom bude z čoho vyberať. (pre info, moja najvyššia vlna spomínaných 600-700g sachrov za deň bola v súlade s mojou hmotnosťou, všetko sa to počíta na základe vašej telesnej hmotnosti)


Čo sa týka tréningu, jediné čo som zmenil je to, že už sa neriadim pravidlom – menšie váhy, čo najviac opakovaní...ale riadim sa pravidlom – čo najväčšie váhy a čo najviac opakovaní. Nebojte sa, vysekáte rovnako kvalitne, svaly naviac ostanú pekné veľké, tvrdé, naprúžkované.

Myslíš si že existuje v kulturistike plán ako uspieť ?

Kulturistika je celá o plánoch a plánovaní. Ak si vieš predstaviť úspešnú budúcnosť a premietaš si tú myšlienku každý deň, úspech sa dostaví. Nezáleží na tom, či máš genetiku na vrch tela alebo na spodok tela. S každou postavou sa dá pracovať a dá sa s ňou niečo robiť. Len si to treba uvedomiť a dať tomu čas.

Co je na príprave závodnika najťažšie ?

Z jednej strany je najťažšia samotná príprava. Obmedzuješ sa v strave, no zároveň musíš dať maximálny výkon pri tréningu. O poslednom predsúťažnom týždni „superkompenzačke“ ani nehovorím.

Na poslednom týždni záleží najviac, ak dodržíš daný postup, forma sa zlepší...ak porušíš akúkoľvek drobnosť, na forme sa to podpíše. Na druhej strane ťa nikdy nepochopí okolie. Som v príprave 4-tý rok no i tak som pre okolie namyslený, povrchný, tvárim sa pri tréningu moc vážne a bla bla. Musíš si sám v hlave uvedomiť a vytvoriť Svet, v ktorom si len ty a práve tebe ide o to uspieť, byť najlepší, byť rozdielny a toto „bežný cvičenec“ nikdy nepochopí.

Aké rady by si dal niekomu kto by sa chcel zúčastniť kulturistickej súťaže ?

V tejto dobe ide na súťaž chlapec, ktorý cvičí rok, z toho pol roka necvičil nohy a ďalšieho pol roka nedržal stravu.

O čo v tomto „športe“ ide? Ako mladý uvidíš v TV alebo časopise kulturistu. Povieš si, aj ja chcem byť taký, no on makal 15-20 rokov. Ja sám som išiel na súťaž po 4-roch rokoch cvičenia. Síce som bol mladý, no mal som zdravý rozum a hlavne ego. Nepôjdem predsa niekam len do počtu. Držím kvôli tomu stravu, tréning, obmedzujem sa v 75% toho, čo je pre druhých bežné a prečo? Aby som sa tam len postavil? Nie! Chcem ukázať okoliu a rodine to, že som sa nemýlil v tom, čo som si vybral. Že i keď ma nechápu, ja si idem za svojím a len víťazstvom im všetkým dokážeš, že si sa v tom nemýlil a zatvoríš im ústa.

Nič ti neutečie, kulturistika tu je roky. Žiadny z TOP Svetových pretekárov nešiel na súťaž na 50%, išiel tam na 150% a aj keď skončil 6-ty tak vedel, že do toho dal všetko a že keď dá do toho ešte viac, o rok skončí 3-tí. Dnes má každý druhý chlapec náznaky „svalov“, preto ide aj úroveň súťaží hore, musíš jednoducho vyčnievať!

Oslov starého, šedivého trénera, ktorý má už niečo za sebou. Uč sa pózovanie, skús si aké to je prejsť objemom a diétou, spoznávaj svoje telo, nauč sa myslieť a potom už len treba vyjsť na pódium a ukázať všetkým, že sa v tebe mýlili a že ty si ten, ktorému teraz potrasú rukou a povedia, si borec!

Tebe už vôbec nejde o to, ako vyzeráš počas roka vo fitku, či ťa tam obdivujú alebo naopak ohovárajú.

Tebe ide o to, aby si sa časom učil a naučil sa urobiť formu na deň, ktorý je daný a v ktorý sa máš postaviť na pódium pred desiatky, možno stovky ľudí a kde ťa hodnotia rozhodcovia a práve na ich názore a pohľade záleží tvoja budúcnosť.

Ak tomu toto všetko obetuješ ver tomu, že tých dokopy možno 15min. na pódiu ti za to bude stáť a nakopne ťa to do ďalších súťaží a vyšších cieľov.

Zdroj fotografií : Archív DL

Nahoru

 
 
 


KOMENTÁRE


© 2014 CVIC.SK | ÚVOD | KONTAKT | admin