Načítání...
KONTAKT ÚVOD
malá činka

NASLEDUJÚCE SÚŤAŽE

Olympia Weekend 2019

Las Vegas, USA


12.9.2019 0:00:00
Diamon Cup

Ostrava, CZ


8.6.2019 0:00:00
Arnold Classic Africa

Južná Afrika, Afrika


19.5.2019 23:59:59

admin@cvic.sk

malá činka

NAJČÍTANEJŠIE

Telesné typy - Ektomorf , endomorf , mezomorf
Prečítané: 64186×
 
Dnes si napíšeme niečo o základných telesných typoch človeka. Určite ste o ni...

Diéta „Rysovačka“!
Prečítané: 61010×
 
V tomto článku si napíšeme pár slov o diéte, čo nie je nič iné ako cielené zb...

Príprava Marka Wahlberga pre film Pain&Gain
Prečítané: 58189×
 
Určite ste film Pain & Gain už videli. Niektorý aj viackrát. Príbeh nebudem k...

Objemovka ! Jedálniček + Tréning
Prečítané: 56403×
 
Ak si myslíte že by som mal o takomto čase hovoriť skôr o rysovačke alebo o m...

Facebook logo Google+ logo twitter logo
 
 
 

ČLÁNKY

Úvod > Výživa > Spaľovače tuku - od A po Z

Spaľovače tuku - od A po Z

Spaľovače tuku sú doplnky výživy, ktoré nám pomáhajú odbúrať prebytočný tuk a vyrysovať postavu. Na začiatok si však treba uvedomiť, že neexistujú žiadne zázračné tabletky na chudnutie. Na trhu sa vyskytujú rôzne náplaste, prášky, pilule a podobné nezmysly, ktoré sú len výsledok reklamy a marketingu. Jediným cieľom týchto firiem je zárobok. Výsledný efekt nám častokrát prinesie sklamanie, a preto nasledujúci článok by nám mal otvoriť oči. 

 

 

Tak zoberme si modelovú situáciu, mám nastavenú diétu, cvičím pravidelne, snažím sa schudnúť tuk ale neviem aký spaľovač si mám vybrať. Neverím hlúpym obrázkom na internete, kde ľudia behom týždňa spravili formu a schudli nezmyselné čísla.

Na trhu nájdeme obrovskú škálu produktov na chudnutie, môžeme si vybrať medzi týmito hlavnými skupinami:

Lipotropné spaľovače tuku

Do tejto kategórie zaraďujeme látky, vďaka ktorým telo primárne využíva energiu z tukov. Najznámejším zástupcom tejto skupiny je L-karnitín. L-karnitín je životne dôležitá prirodzená živina, ktorá hrá zásadnú úlohu v energetickom metabolizme v tele. Prenáša mastné kyseliny do mitochondrií, energetických zdrojov v bunkách, ktoré mastné kyseliny premieňajú na energiu. Dostať ho v práškovej, tekutej a tabletovej forme. L-karnitín sa odporúča prijať (2-3g) asi 30 minút pred tréningom. Najlepšie na prázdny žalúdok. 

Stimulanty alebo stimulačné spaľovače tuku

Základom tejto skupiny sú látky ako kofein, guarana, taurín a synefrín (ktorý má aj termogénny efekt) . Stimulačné spaľovače nám prinesú potrebnú dávku energie na tréning, ktorá nám v diéte bude určite chýbať. Dokážu nás nabudiť na tréning a tým spálime viac kalórií.

Termogénne spaľovače tuku

Jedny z najúčinnejších legálne dostupných spaľovačov sú termogénne spaľovače. Podstatou týchto látok je vytvorenie stresu, na ktorý naše telo reaguje tvorbou tepelnej energie, k čomu je potrebná mobilizácia glukózy. Ak je jej nedostatok v krvom obehu, telo si energiu získa z tukových zásob. Zvýšená teplota podporuje aj zrýchlenie metabolizmu. Látky ktoré zastupujú skupinu termogénnych spaľovačov sú napríklad synefrín, HCA  (kyselina hydroxycitrónová), extrakt zo zeleného čaju a ďalšie.

Komplexné spaľovače tuku

Sú väčšinou zložené z látok, ktoré sme popísali vyššie, častokrát sú obohatené ešte o vitamíny. 

 

 

Pár užitočných rád na záver

Samotná zmena jedálnička a pohyb by Vám mali zaručiť úbytok tuku. Spaľovač je len doplnok, výsledná práca a hodiny strávené v kuchyni a v posilňovni si musíte odmakať sami. Na druhej strane nie je to lacný špás, cena kvalitného komplexného spaľovača sa pohybuje v rozmedzí cca 30€.

Ak chcete ušetriť vyskúšajte prírodné spaľovače tukov ako napríklad:

Grep – podporuje spaľovanie tukov ako aj látkovú premenu cukrov.

Čili -  fungujú podobne ako termogénne spaľovače, podporujú krvný obeh a zvyšujú potrebu energie.

Citrón -  obsahuje najväčšie množstvo vitamínu C, ktorý podporuje imunitu v ľudskom tele spolu s vitamínom B6 riadi tvorbu L-Karnitínu, podporuje očistu pečene a obličiek pri chudnutí.

Zázvor – používajte iba čerstvý nastrúhaný koreň, taký parádny silný čaj zo zázvoru Vám podporí látkovú výmenu, krvný obeh, trávenie a pomáha vylučovať tuk z tela.

Zelený čaj - urýchľuje spaľovanie kalórií preto je vhodný cca 30m pred tréningom, znižuje hladinu cholesterolu a oxidantami, vhodné je vypiť dve šálky denne.

Voda – Áno, čítate správne voda z vodovodu. Má presne 0kcal, nemá síce účinky spaľovača, ale skúste si dať pred jedlom pohár vody, pomôže Vám to naplniť žalúdok a zjete menej o cca 100kcal. 

 

Zdrojfoto: exnnutrition.com

 
 
 


KOMENTÁRE


© 2014 CVIC.SK | ÚVOD | KONTAKT | admin