Načítání...
KONTAKT ÚVOD
malá činka

NASLEDUJÚCE SÚŤAŽE

Olympia Weekend 2019

Las Vegas, USA


12.9.2019 0:00:00
Diamon Cup

Ostrava, CZ


8.6.2019 0:00:00
Arnold Classic Africa

Južná Afrika, Afrika


19.5.2019 23:59:59

admin@cvic.sk

malá činka

NAJČÍTANEJŠIE

Telesné typy - Ektomorf , endomorf , mezomorf
Prečítané: 64165×
 
Dnes si napíšeme niečo o základných telesných typoch človeka. Určite ste o ni...

Diéta „Rysovačka“!
Prečítané: 60979×
 
V tomto článku si napíšeme pár slov o diéte, čo nie je nič iné ako cielené zb...

Príprava Marka Wahlberga pre film Pain&Gain
Prečítané: 58171×
 
Určite ste film Pain & Gain už videli. Niektorý aj viackrát. Príbeh nebudem k...

Objemovka ! Jedálniček + Tréning
Prečítané: 56382×
 
Ak si myslíte že by som mal o takomto čase hovoriť skôr o rysovačke alebo o m...

Facebook logo Google+ logo twitter logo
 
 
 

ČLÁNKY

Úvod > Výživa > Zelený čaj

Zelený čaj

Nápad na tento článok som dostal keď som si šiel urobiť ďalší pollitrák zeleného čaju. Opýtal som sa sám seba : "Prečo to vlastne robím?". Prečo pijem zelený čaj ? Samozrejme okrem toho že mi chutí, snažím sa prijať veľa tekutín má v sebe aj niečo špeciálne.

Okrem toho že je to liek (zabraňuje rastu a množeniu rakovinových buniek, znižuje hladinu cholesterolu v krvi, pomáha pri reume, vysokom cholesterole, srdcovocievnych chorobách, infekciách a aj imunitnému systému.)

Prečo ostatné čaje nemajú takéto pozitívne zdravotné účinky? Zelený čaj, oolong a čierny čaj pochádzajú z lístkov rastliny Camellia sinensis. Ich rôzne účinky sú spôsobené rozdielnym spracovaním lístkov. Lístky zeleného čaju sú spracovávané parou, avšak ostatné druhy čaju sú spracovávané fermentáciou.

Zelený čaj môže byť výborným pomocníkom aj pre ľudí, ktorí držia diétu. Švajčiarski vedci dávali jednej skupine testovaných osôb kombináciu kofeínu a výťažku zo zeleného čaju a druhej skupine len kofeín  a placebo. Ľudia užívajúci kofeín i výťažky zo zeleného čaju spálili omnoho viac kalórií.

Ak si nedokážete odoprieť kalorické jedlá, zapíjajte ich poriadne zeleným čajom. Zelený čaj obsahuje epigalokatechín, ktorý, ako vedci dokázali, spomaľuje vstrebávanie tuku v črevách a tým predchádza obezite. Tím výskumníkov z Penn State University pridával túto látku do kalorickej potravy a tú podával hlodavcom. Tie tučneli o 45 % menej ako zvieratá, ktoré dostávali kalorické pochúťky bez pridania spomínanej látky. Doktor Joshua Lamert uviedol, že epigalokatechín nielenže spomaľuje vstrebávanie tukov, ale zároveň zlepšuje metabolizmus tukov v tele.

Podobný výskum urobili aj vedci zo Ženevskej univerzity. Skúmali vplyv látky epigalokatechín a kofeínu na nadváhu. Jednej skupine ľudí podávali zelený čaj a druhej placebo. Potvrdilo sa, že tí, ktorí pili zelený čaj, spálili o 70 % kalórií viac, ako tí, čo pili nápoj s placebom. Druhá štúdia, ktorú urobili títo vedci, výsledky prvej potvrdila.

Zelený čaj dokonca pomáha v boji so zubným kazom. Pomáha ničiť baktérie v ústnej dutine a tak zabíja pôvodcov zubného kazu. Výborné účinky zeleného čaju objavil aj kozmetický priemysel a tak sa výťažky zo zeleného čaju pridávajú do krémov i deodorantov a mnohých ďalších prípravkov.

Zdroje : wanda.sk pravda.sk

 
 
 


KOMENTÁRE


© 2014 CVIC.SK | ÚVOD | KONTAKT | admin