Načítání...
KONTAKT ÚVOD
malá činka

NASLEDUJÚCE SÚŤAŽE

Olympia Weekend 2022

Las Vegas, USA


18.12.2022 0:00:00

admin@cvic.sk

malá činka

NAJČÍTANEJŠIE

Telesné typy - Ektomorf , endomorf , mezomorf
Prečítané: 71264×
 
Dnes si napíšeme niečo o základných telesných typoch človeka. Určite ste o ni...

Diéta „Rysovačka“!
Prečítané: 68673×
 
V tomto článku si napíšeme pár slov o diéte, čo nie je nič iné ako cielené zb...

Objemovka ! Jedálniček + Tréning
Prečítané: 67076×
 
Ak si myslíte že by som mal o takomto čase hovoriť skôr o rysovačke alebo o m...

Príprava Marka Wahlberga pre film Pain&Gain
Prečítané: 63130×
 
Určite ste film Pain & Gain už videli. Niektorý aj viackrát. Príbeh nebudem k...

Facebook logo Google+ logo twitter logo
 
 
 

ČLÁNKY

Úvod > Nezaradené > Regenerácia časť 1.

Regenerácia časť 1.

Prostriedky regenerácie

V nasledujúcich riadkoch sa budeme baviť o formách a praktikách akými si môžete pomôcť vášmu telu aby lepšie/rýchlejšie/efektívnejšie regenerovalo. Regeneráciu môžeme veľmi ľahko ovplyvniť. Čím lepšia regenerácia tým je telo výkonnejšie a lepšie pripravené na nasledujúcu záťaž. Ktoré z nasledujúcich foriem regenerácie si vyberiete ?

Strečing
Medzi jednu z najväčších chýb v dnešnej dobe (ešte stále) vidím ľudí ktorý sa hneď po opustení šatne vrhnú ku strojom a začnú cvičiť. Neprípustné. Pamätáte na školské časy kedy každá hodina telesnej výchovy začínala rozcvičkou celého tela? Malo to určite svoje opodstatnenie. Na čo je vlastne ten strečing ?

Strečingom sa naše svaly (každý máme svaly) zahrievajú a tým pádom sú ohybnejšie (túto vlastnosť našich svalov oceníme viacej vo vyššom veku).

Ako veľmi je dôležitý tréning tak isto je dôležitá poriadna rozcvička. Rozdelíme si ju pred a po cvičení. Nepreháňajte to príliš s rozcvičovaním pred tréningom. Môžete si ním uškodiť. Zaraďte taký strečing ktorý vám nebude spôsobovať veľkú bolesť pri prevedení. Po cvičení môže byť strečing intenzívnejší. Avšak aj po tréningu, kedy sú naše svaly „rozbité“, si treba dávať pozor.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Cvič.sk (@cvic.sk),

 

Aktívny a pasívny odpočinok
Medzi aktívny odpočinok patrí určitá forma pohybovej aktivity. Napríklad pomalý beh alebo cvičenie pri nízkej intenzite. Ide vlastne o takú aktivitu pri ktorej sa hýbala tá časť tela ktorú ste predtým zaťažovali. Napríklad po ťažkom tréningu nôh si nasledujúci deň môžete dať stacionárny bicykel pri ktorom sa vám prekrvia končatiny. Niečo podobné nazývame aktívnou regeneráciou.

Pasívny odpočinok je niečo ako deň voľna. Deň kedy telo a myseľ oddychuje.

Masáže
Zhodneme sa že masáže sú jednou z najpríjemnejších foriem regenerácie. Jednou výhod masáže je že napomáha správnej cirkulácií krvi = stúpa priepustnosť tkanív = viac živín do svalov.

Pitný režim
O dôležitosti pitného režimu sme si už písali v tomto článku. Voda je pre nás nesmierne dôležitá, mimo iného nám pomáha využiť doplnky výživy, zbavuje telo toxínov, zabraňuje zadržiavaniu vody v tele, udržuje správne fungovanie našich orgánov a tak ďalej.  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Cvič.sk (@cvic.sk),

 

 

Sauna
Medzi hlavnú výhodu saunovania je že sauna odplavuje vďaka poteniu množstvo odpadových látok z tela. Pozor však na fakt že saunovaním neschudnete! Je pravda, že pri saunovaní stratíte asi pol lika vody a taktiež saunovanie pomáha k lepšiemu rozloženiu vody v organizme, čo zmenšuje opuchy u ľudí s nadváhou, keď mizne voda z tukových tkanív. Bohužiaľ tuk len tak z tela nezmizne a vodu doplníš po saune.

Spánok
Poznáme tú frázu že svaly rastú v posilňovni ? Nie je to pravda. Svaly rastú v posteli. V spánku telo vyplavuje rastový hormón. Hladina stúpa. Pokiaľ bude naša hladina rastového hormónu nízka, telo nám neuľahčí spaľovanie tuku a dokonca existuje riziko straty svalovej hmoty. Takže si to určite premyslite či si dáš pozor na to ako bude dnes tvoj spánok vyzerať.

Nahoru

 
 
 


KOMENTÁRE


© 2014 CVIC.SK | ÚVOD | KONTAKT | admin